Informacja o przetwarzaniu danych osobowych związana z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrekty 95/46/WE (dalej "RODO"). Link do pełnej informacji iNFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH (RODO)..

Od lipca 2017 roku do grudnia 2017 roku

w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień przy ulicy Chopina 9

w Starogardzie Gdańskim realizowany jest
Program skierowany do osób dotkniętych hazardem,
nałogowo korzystających z Internetu, gier komputerowych,
portali społecznościowych oraz dla osób im bliskich
MOGĘ I LUBIĘ, CZY JUŻ MUSZĘ…?
W ramach programu można bezpłatnie skorzystać z:

- interwencji kryzysowych,

- indywidualnego wsparcia terapeutycznego,

- konsultacji prawnych,

- doradztwa finansowego w zakresie optymalnego

spłacania długów,

- zajęć edukacyjno-informacyjnych,
- warsztatów umiejętności,
- grup rozwoju osobistego.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do udziału w programie.
Informacje dodatkowe można uzyskać: w rejestracji naszej placówki,
pod numerem tel. 585629493, za pośrednictwem poczty elektronicznej
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na stronie internetowej www.opirpa-stg.pl

 

 

Maria Berezowska-Makowska

wykształcenie wyższe pedagogiczne, studia podyplomowe w zakresie psychologii klinicznej; certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień, superwizor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Posiada rekomendacje do prowadzenia superwizji klinicznej terapeutów i zespołów zajmujących się leczeniem osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.  Członek Pomorskiej Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom, biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Wieloletni praktyk psychoterapii osób będących w kryzysie, cierpiących na zaburzenia depresyjne, lękowe oraz osób ponoszących konsekwencje przeżytej traumy (PTSD, DESNOS). Posiada uprawnienia do prowadzenia terapii osób z syndromem DDA, DDD. Od 1999 roku kierownik SP ZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień.

 

Radosław Breska

doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt w Zakładzie Patologii Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył  Studium Pomocy Psychologicznej  oraz Studium Terapii Uzależnień w Warszawie, aktualnie w procesie certyfikacji. Od wielu lat współpracuje z oddziałem terapeutycznym i detoksykacyjnym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w  Starogardzie Gdańskim.

 

Janina Czech

wykształcenie wyższe - mgr psychologii, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, biegły sądowy w zakresie psychologii, Studium Terapii Uzależnień w Warszawie -  status osoby uczestniczącej w programie szkolenia w zakresie Specjalisty Psychoterapii Uzależnień;  Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Terapii Gestalt, kurs z zakresu opieki paliatywnej, Trening Asertywności, Szkoła Trenerów Asertywności, Studium Indywidualnej i Grupowej Pomocy Psychologicznej, szkolenie „Diagnozowanie uzależnienia od alkoholu”, superwizja grupowa metodą Michała Balinta, warsztat „Żywa nadzieja”, szkolenie „Problematyka dziecka krzywdzonego”, szkolenie dla pracujących z dziećmi i młodzieżą ze środowisk zagrożonych uzależnieniami w zakresie socjoterapii, szkolenie „ Prawa i potrzeby dziecka krzywdzonego – granice interwencji w rodzinie”, kurs „ Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – diagnoza, kompleksowe metody pracy z zachowaniami problemowymi, budowa systemu opieki”, szkolenie „Zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie”.

 

Michał Kamiński

wykształcenie wyższe - mgr pedagogiki o specjalności pedagogika resocjalizacyjna; Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna; certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień; Studium Rozwoju Osobistego w Warszawie; Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie; certyfikat „Uzależnienia nie-chemiczne w terapii poznawczo-behawioralnej”; szkolenie „Jak przetrwać niemożliwe – terapia uzależnień”; szkolenie „Mądrość Sindbada”

 

Joanna Kuklińska-Szulman

wykształcenie wyższe -  mgr pedagogiki o specjalności pedagogika resocjalizacyjna; Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna,  Studium Terapii Uzależnień w Warszawie, certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień;  warsztat podstaw Analizy Transakcyjnej pt. „Męczący obowiązek, czy praktyczne narzędzie”; warsztat podstaw Analizy Transakcyjnej pt. „ O tym jak uzyskać wolność od wewnętrznych przymusów”; warsztat podstaw Analizy Transakcyjnej „ Mówić czy nie mówić, czyli o tym co jawne w komunikacji”; szkolenie A.B.C. Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu; szkolenie „ Mowa ciała kluczem do sukcesu”; warsztat ” Zaniedbanie jako forma przemocy wobec dzieci”; szkolenie „Trening asertywności”; warsztat „Metody integracyjne w pracy z grupą. Wstęp do pedagogiki zabawy”.

 

Izabela Orlikowska-Kawska wykształcenie wyższe - mgr pedagogiki o specjalności resocjalizacja; Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy;  certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień, Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie; Studium Terapii Uzależnień w Warszawie; warsztat „Terapia Krótkoterminowa Nastawiona na Rozwiązanie”,  warsztat „Założenia i podstawy treningu zachowań konstruktywnych terapii uzależnień od alkoholu i współuzależnień z elementami treningu rozwojowego”; szkolenie „Praca z małżeństwem z problemem alkoholowym”; szkolenie „Metody szkolnej interwencji wobec ucznia sięgającego po narkotyki i inne środki uzależniające”; szkolenie „Uzależniona rodzina czy rodzina z problemem uzależnienia”; szkolenie „Psychoterapia krótkoterminowa podejście integrujące”; warsztat  „Komunikacja z pacjentem”; certyfikat „Uzależnienia nie-chemiczne w terapii poznawczo-behawioralnej”; szkolenie „Zaburzenia osobowości u osób uzależnionych”; szkolenie „Psychoterapia indywidualna chorych z bulimią”; szkolenie „Listy ze świata nocy-praca ze snem w psychoterapii; szkolenie „Ach, powtórz wszystko jeszcze raz…”- psychoterapia pacjentów z natręctwami.


Pytanie: Co optymista zrobi lepiej?

Odpowiedź: Wszystko…

Optymiści żyją dłużej, optymiści żyją lepiej, z optymistą żyje się łatwiej.

Może nauczyłeś/aś się, że należy być ostrożnym, czujnym, zawsze gotowym?
Oszczędzania na czarną godzinę i przygotowywania się na najgorsze?
Pamiętaj jednak, że negatywne nastawienie gasi inicjatywę i motywację, zabiera energię i wytrwałość. Pesymiści częściej chorują, mniej skutecznie się leczą, rzadko osiągają sukcesy, a oczekując najgorszego, przyciągają najgorsze.
Dość już smucenia, malkontenctwa, czarnowidztwa. Pesymizm to postawa, którą można zmienić.
Podczas warsztatów będziesz mógł/mogła określić swój poziom pesymizmu-optymizmu, dowiesz się, jak wychwytywać negatywne schematy w swoich przekonaniach, będziesz uczył/a się optymizmu.

Zajęcia trwać będą 12 godzin (piątek 16.00 – 20.00, sobota 9.00 – 17.00) z przerwami na „małe co nieco”.
Cena warsztatu - 300 zł.

SP ZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień ul. Chopina 9 w Starogardzie Gdańskim zaprasza osoby zainteresowane własnym rozwojem i poprawą jakości życia na cykl zajęć o charakterze treningów i warsztatów.
Wszystkie treningi i zajęcia warsztatowe będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, psychologów, psychoterapeutów. Będą one odpłatne i będą się odbywać w piątki w godz. 16.00 – 20.00, soboty 9.00 – 17.00 lub 10.00 – 16.00, niedziele 10.00 – 14.00 (w zależności od czasu trwania i zakresu tematycznego zajęć).
Do końca 2015 roku obowiązywać będą ceny promocyjne. Poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę warsztatów, czas ich trwania oraz cenę. Aby wziąć udział w oferowanych zajęciach należy dokonać zgłoszenia w rejestracji naszej placówki telefonicznie pod numerem 58 562 94 93 (58 56 271 95) lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00. Z uwagi na ograniczoną ilość uczestników decydować będzie kolejność dokonania zapisu i wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł na nr konta 56144010680000000000208744 lub w kasie Centrum z dopiskiem tytułu warsztatu oraz nazwiska uczestnika. W przypadku konieczności zmiany terminu wszyscy uczestnicy będą o tym powiadomieni, a wpłacona zaliczka zostanie zwrócona.